Opinia eksperta EdTech: "Rask AI zmieni integracyjną naukę wideo"

Opinia eksperta EdTech: "Rask AI zmieni integracyjną naukę wideo"

W nowoczesnym krajobrazie EdTech poruszanie się po morzu narzędzi technologicznych zintegrowanych ze sztuczną inteligencją może wydawać się przytłaczające. W jaki sposób nauczyciele mogą oddzielić naprawdę wartościowe innowacje od firm, które po prostu próbują wykorzystać szum związany ze sztuczną inteligencją?

W tym wpisie na blogu nawiązaliśmy współpracę z ekspertem EdTech, aby podkreślić jego spojrzenie na stale rozwijającą się branżę i zbadać jego osobistą podróż z Rask AI.

Poznaj Alexa

Spotkanie Alex Isaacs. Alex jest trenerem technologii edukacyjnych w Long Branch Public Schools z dziewięcioletnim doświadczeniem w nauczaniu w pełnym wymiarze godzin.

Wywiad

Alex, na początek, czy mógłbyś nam powiedzieć, czym zajmuje się trener EdTech?

Jako trener EdTech noszę wiele kapeluszy: Jestem mentorem, trenerem, współpracownikiem i zagorzałym orędownikiem integracji technologii w edukacji. Pod koniec dnia moja praca prowadzi do powstania skutecznych zasobów edukacyjnych, angażujących działań i pomocnych materiałów dla uczniów, nauczycieli i administratorów.

Jaka ścieżka doprowadziła cię do tego zawodu?

Na początku mojej kariery nauczycielskiej moje wykorzystanie EdTech było ograniczone. Korzystałem z Flipgrid, aby moi uczniowie wyjaśniali swoje odpowiedzi na trudne zadania matematyczne, a także lubiłem używać GoFormative do oceny w czasie rzeczywistym i informacji zwrotnych.

Moja podróż w kierunku EdTech naprawdę rozpoczęła się podczas pandemii, w marcu 2020 roku. Przejście na w pełni zdalne nauczanie było wyzwaniem dla nas wszystkich, ale postrzegałem to również jako okazję do opracowania nieszablonowych materiałów dla moich uczniów i ich rodzin. Zacząłem zagłębiać się w platformy i strategie EdTech, zdobywać certyfikaty EdTech, a nawet stworzyłem epizodyczną serię wideo. Odzew był fantastyczny i zainspirował mnie do dalszego podążania tą ścieżką, starając się być tak wszechstronnym i innowacyjnym w zakresie EdTech, jak to tylko możliwe.

Wygląda na to, że wideo odegrało znaczącą rolę w twojej karierze nauczyciela.

Bez wątpienia. Od czasów, gdy byłem nauczycielem STEM w klasach od 1 do 8, po lata matematyki w gimnazjum, tworzyłem materiały wideo dla moich uczniów. Filmy te służyły mi jako nauczycielowi w klasie do dwóch podstawowych celów - prowadzenia lekcji matematyki i świętowania osiągnięć uczniów.

Od początku pandemii używałem również treści wideo jako komicznej ulgi, aby zapewnić chwilową ucieczkę od zmagań, których wszyscy doświadczaliśmy.

Czy są jakieś zalety lekcji wideo, których nie mają tradycyjne lekcje?

Lekcje wideo oferują znacznie większą elastyczność i dostępność. Pozwalają uczniom uczyć się we własnym tempie, co dla wielu może być przełomem. Filmy mają znacznie większy zasięg i - jeśli są dobrze zrobione - mogą być bardziej angażujące niż tradycyjny wykład lub bezpośrednie instrukcje.

W dzisiejszym świecie, w którym młode umysły konsumują tak wiele informacji za pośrednictwem mediów społecznościowych, korzystanie z filmów jako części naszego zestawu narzędzi dydaktycznych ma sens. Otwiera to ekscytujące możliwości dla kreatywnych projektów i interaktywnych doświadczeń edukacyjnych, które mogą naprawdę rezonować z naszymi uczniami.

Czy uważasz, że ważne jest, aby wszyscy nauczyciele byli obeznani z technologią?

Absolutnie, nie mogę tego wystarczająco podkreślić. Znajomość technologii ma kluczowe znaczenie dla nauczycieli na wszystkich poziomach, od podstawowego do wyższego. Innowacyjne wykorzystanie technologii instruktażowych umożliwia nauczycielom ulepszanie metod nauczania, angażowanie uczniów i przygotowywanie ich na przyszłość, w której umiejętności uczenia się XXI wieku są niezbędne do odniesienia sukcesu.

Jako nauczyciele mamy obowiązek zanurzyć naszych uczniów w możliwościach uczenia się opartych na technologii, które promują cztery C - komunikację, współpracę, krytyczne myślenie i kreatywność.

Recenzja wideo

Przedstawiasz mocne argumenty za EdTech! Z Twojej perspektywy, jakie są najbardziej ekscytujące innowacje w branży w ostatnich latach?

Ostatnio pojawiło się kilka niesamowitych innowacji w EdTech. Wystarczy wspomnieć o adaptacyjnych platformach edukacyjnych, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, grywalizacji, modelach odwróconej klasy i integracji aplikacji między platformami.

Sztuczna inteligencja jest również na mojej liście, ponieważ nadal przekształca edukację, generując pomysły, automatyzując zadania, personalizując doświadczenia edukacyjne i zapewniając wgląd w wyniki uczniów. To zmienia zasady gry.

Jednym z moich głównych celów w tym roku szkolnym jest promowanie etycznych i różnych przypadków użycia narzędzi AI, aby pomóc nauczycielom i uczniom jak najlepiej osiągnąć wyniki w nauce.

Czy pamiętasz, jak po raz pierwszy dowiedziałeś się o Rask AI? Co zmotywowało cię do jej wypróbowania?

Jako trener EdTech zawsze szukam stron internetowych i narzędzi, które mogą przynieść korzyści nauczycielom, administratorom i różnorodnym uczniom w moim okręgu szkolnym. Po raz pierwszy usłyszałem o Rask AI na LinkedIn, gdzie wysłałem wiadomość do Marii Chmir, CEO i założycielki platformy. Po zapoznaniu się z możliwościami Rask AI, przeprowadziłem dalsze badania i przesłałem swój pierwszy film do tłumaczenia.

Jak opisałbyś swoje doświadczenia z Rask AI innym nauczycielom?

Alex Isaacs
Trener technologii w Long Branch Public
Powiedziałbym, że Rask AI jest jak ukryty klejnot. Zasadniczo jest to narzędzie do tłumaczenia wideo i audio, które może naprawdę zrobić różnicę dla kogoś, kto wykorzystuje treści wideo w swoim nauczaniu. Oto moje główne wnioski z używania Rask AI do tłumaczenia filmów, które stworzyłem dla mojej klasy matematycznej w gimnazjum.
  • Jest łatwy w użyciu. Jedną z największych zalet Rask AI jest przyjazny dla użytkownika interfejs i elementy sterujące. Użytkownicy mogą przesyłać pliki wideo i audio ze swoich urządzeń lub wklejać linki YouTube i Google Drive do łatwego do zrozumienia ekranu przesyłania plików. Układ jest przejrzysty, elementy sterujące są proste, a instrukcje krok po kroku zapewniają, że użytkownicy mogą poruszać się po platformie niezależnie od ich poziomu umiejętności technicznych
  • Korzystanie z niego to także świetna zabawa. Edytowanie klipów audio i wideo na różne języki za pomocą Rask AI jest przyjemnym doświadczeniem! Wbudowane warstwy kreatywności są dostępne na platformie, gdzie integracja AI umożliwia użytkownikom eksperymentowanie z ponad 130 językami oraz różnorodnymi stylami i tonami językowymi. Funkcja podglądu pozwala natychmiast zobaczyć wpływ zmian językowych, dzięki czemu proces wideo jest wydajny i przyjemny.
  • Posiada sprytne funkcje edycji transkrypcji. Po przesłaniu pliku wideo lub audio Rask AI generuje transkrypcję oryginalnego języka klipu i żądanego języka wyjściowego użytkownika. W ten sposób można łatwo dostosować transkrypcje i szybko zastosować te zmiany, aby tworzyć wideo i audio w języku bardziej odpowiednim i integracyjnym dla odbiorców.
  • Jest niezwykle dokładna. Platforma ta wyróżnia się na tle innych swoją zdolnością do doskonałej synchronizacji tłumaczeń z oryginalnym dźwiękiem, co zapewnia płynne wrażenia podczas oglądania.

Podsumowując, przyjrzyjmy się prawdziwej wartości Rask AI dla nauczycieli pracujących z wielojęzycznymi uczniami i rodzicami.

Podzielę się małą historią: Po użyciu Rask do przetłumaczenia filmu, który stworzyłem, aby uczcić różnorodność uczniów w mojej poprzedniej szkole, pokazałem go mojemu byłemu koledze, który biegle włada hiszpańskim. Był pod wrażeniem, że Rask nie tylko bezbłędnie przetłumaczył mój angielski dźwięk na hiszpański, ale nawet dopasował odpowiednie tony do wideo. To uświadomiło mi, jak bardzo Rask AI byłby pomocny podczas mojej kariery nauczyciela.  

Wiesz, moją ulubioną rzeczą w byciu nauczycielem matematyki w gimnazjum było budowanie relacji z moimi uczniami i ich rodzinami - przedkładanie opieki nad treścią i tworzenie znaczących więzi. Czy możesz sobie wyobrazić mosty, które Rask AI mógł mi pomóc zbudować?

Wnioski

W Rask AI prowadzimy stały dialog z nauczycielami, profesorami i naszymi partnerami EdTech. Niniejszy wywiad jest tylko spojrzeniem na serię postów i studiów przypadku, w których będziemy badać niesamowity potencjał technologii AI w edukacji.

Nie przegap rewolucji EdTech!

Jeśli podzielasz naszą pasję do technologii edukacyjnych, lokalizacji i wykorzystywania mocy sztucznej inteligencji, nie wahaj się i napisz do nas na adres info@rask.ai.

Podziel się swoimi przemyśleniami na temat wywiadu lub pomysłami na współpracę, a na pewno odpowiemy!

FAQ

Nie znaleziono żadnych elementów.
Subskrybuj nasz biuletyn
Tylko wnikliwe aktualizacje, zero spamu.
Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało odebrane!
Ups! Coś poszło nie tak podczas wysyłania formularza.
Nie znaleziono żadnych elementów.

To też jest interesujące

10 najlepszych narzędzi do zamiany tekstu na mowę, aby zarobić więcej pieniędzy
Tanish Chowdhary
Tanish Chowdhary
Content marketer
13
min read

10 najlepszych narzędzi do zamiany tekstu na mowę, aby zarobić więcej pieniędzy

18 kwietnia 2024 r
#Text to Speech
Cięcie kosztów dzięki wewnętrznemu dubbingowi: Jak Pixellu obniżyło wydatki dzięki Rask AI dla treści wielojęzycznych
Maria Żukowa
Maria Żukowa
Szef działu kopii w firmie Brask
7
min read

Cięcie kosztów dzięki wewnętrznemu dubbingowi: Jak Pixellu obniżyło wydatki dzięki Rask AI dla treści wielojęzycznych

17 kwietnia 2024 r.
#CaseStudy
Najlepszy generator filmów krótkometrażowych AI na YouTube
Laiba Siddiqui
Laiba Siddiqui
Strateg i autor treści SEO
14
min read

Najlepszy generator filmów krótkometrażowych AI na YouTube

16 kwietnia 2024 r.
#Szorty
#Digest: Podróż i ciasto Rask AI w Q1
Maria Żukowa
Maria Żukowa
Szef działu kopii w firmie Brask
10
min read

#Digest: Podróż i ciasto Rask AI w Q1

11 kwietnia 2024 r
#Digest
Globalny sukces VR: 22% wzrost liczby odwiedzin i 40% powracających użytkowników dzięki japońskiej lokalizacji Rask AI
Maria Żukowa
Maria Żukowa
Szef działu kopii w firmie Brask
12
min read

Globalny sukces VR: 22% wzrost liczby odwiedzin i 40% powracających użytkowników dzięki japońskiej lokalizacji Rask AI

8 kwietnia 2024 r.
#CaseStudy
5 najlepszych narzędzi AI do tłumaczenia wideo w 2024 roku
Blessing Onyegbula
Blessing Onyegbula
Content Writer
8
min read

5 najlepszych narzędzi AI do tłumaczenia wideo w 2024 roku

2 kwietnia 2024 r.
#Tłumaczenie wideo
Jak tworzyć filmy z synchronizacją ruchu warg: Najlepsze praktyki i narzędzia AI na dobry początek
Mariam Odusola
Mariam Odusola
Content Writer
14
min read

Jak tworzyć filmy z synchronizacją ruchu warg: Najlepsze praktyki i narzędzia AI na dobry początek

28 marca 2024 r.
#Lip-sync
Kompletny przewodnik po tłumaczeniu wideo: Jak tłumaczyć filmy bez wysiłku
Lewis Houghton
Lewis Houghton
Copywriter
13
min read

Kompletny przewodnik po tłumaczeniu wideo: Jak tłumaczyć filmy bez wysiłku

25 marca 2024 r.
#Tłumaczenie wideo
Wykorzystanie sztucznej inteligencji w edukacji w celu wzmocnienia pozycji nauczycieli i uwolnienia potencjału uczniów
Debra Davis
Debra Davis
5
min read

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w edukacji w celu wzmocnienia pozycji nauczycieli i uwolnienia potencjału uczniów

20 marca 2024 r.
#AugmentingBrains
3000 filmów w 20 dni: Kampania Rask AI przełamująca bariery językowe w rodzinach
Iryna Dzemyanchuk
Iryna Dzemyanchuk
Copywriter w Brask
13
min read

3000 filmów w 20 dni: Kampania Rask AI przełamująca bariery językowe w rodzinach

18 marca 2024 r.
#CaseStudy
Wielojęzyczne ścieżki dźwiękowe YouTube i sztuczna inteligencja Rask
Siobhan O'Shea
Siobhan O'Shea
Copywriter marketingowy
15
min read

Wielojęzyczne ścieżki dźwiękowe YouTube i sztuczna inteligencja Rask

17 marca 2024 r.
#Tłumaczenie wideo
Właśnie uruchomiony! Platforma Rask AI to miejsce do tłumaczenia i zmiany przeznaczenia treści na dużą skalę.
Anton Selikhov
Anton Selikhov
Dyrektor ds. produktu w Rask AI
8
min read

Właśnie uruchomiony! Platforma Rask AI to miejsce do tłumaczenia i zmiany przeznaczenia treści na dużą skalę.

7 marca 2024 r.
#Video Translate
#Szorty
#Nowości
Jak platforma Rask AI pomaga założycielom w rozwoju ich działalności?
Tanish Chowdhary
Tanish Chowdhary
Content marketer
12
min read

Jak platforma Rask AI pomaga założycielom w rozwoju ich działalności?

4 marca 2024 r.
#Nowości
Przyszłość wielojęzycznych treści wideo: Jak sztuczna inteligencja zmienia zasady gry
Laiba Siddiqui
Laiba Siddiqui
Strateg i autor treści SEO
15
min read

Przyszłość wielojęzycznych treści wideo: Jak sztuczna inteligencja zmienia zasady gry

1 marca 2024 r.
#Video Translate
Jak uzyskać bezpłatne i szybkie transkrypcje audio i wideo?
Debra Davis
Debra Davis
10
min read

Jak uzyskać bezpłatne i szybkie transkrypcje audio i wideo?

29 lutego 2024 r.
#Transkrypcja
Zamiana dźwięku na tekst w mgnieniu oka: błyskawiczny przewodnik po błyskawicznych transkrypcjach
Donald Vermillion
Donald Vermillion
12
min read

Zamiana dźwięku na tekst w mgnieniu oka: błyskawiczny przewodnik po błyskawicznych transkrypcjach

26 lutego 2024 r.
#Transkrypcja
Centrum szkoleniowe psychologii redubbinguje całą bibliotekę kursów za pomocą Rask AI
Iryna Dzemyanchuk
Iryna Dzemyanchuk
Copywriter w Brask
6
min read

Centrum szkoleniowe psychologii redubbinguje całą bibliotekę kursów za pomocą Rask AI

22 lutego 2024 r.
#CaseStudy
Odblokowywanie transkrypcji wideo YouTube za pomocą prostego przewodnika
Tanish Chowdhary
Tanish Chowdhary
Content marketer
17
min read

Odblokowywanie transkrypcji wideo YouTube za pomocą prostego przewodnika

13 lutego 2024 r.
#Transkrypcja
Proste sztuczki pozwalające zamienić podcasty w transkrypcje
Tanish Chowdhary
Tanish Chowdhary
Content marketer
19
min read

Proste sztuczki pozwalające zamienić podcasty w transkrypcje

6 lutego 2024 r.
#Podcasty
Satelity, klonowanie głosu i strategia, ojej!
Iryna Dzemyanchuk
Iryna Dzemyanchuk
Copywriter w Brask
7
min read

Satelity, klonowanie głosu i strategia, ojej!

5 lutego 2024 r.
#CaseStudy

Powiązane artykuły

Klikając "Akceptuję", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.